Інформація

Що таке стиснений (компримований) природний газ?

АГНКС використовуються для отримання стисненого (компримованого) природнього газу.

Стиснений (компримований) природний газ (англ. – compressed natural gas, CNG) – це природний газ (метан (CH4), стислий на АГНКС до тиску 20-25 МПа (190-250 кг/см2), щоб використовувати як паливо в двигунах внутрішнього згоряння.

Природний газ – це горюча корисна копалина, яка утворилася в результаті метанового розкладання органічних речовин під впливом тиску і високої температури з виділенням вільногометану. В основі складу природного газу головне місце займає метан – 97-98%, також є невеликий вміст етану, пропану, бутану, водню, сірководню, азоту, гелію.

Стиснений природний газ є екологічно чистим альтернативним видом палива з найменшим викидом шкідливих речовин в повітря. Крім того, він є безпечнішим, не має жодних добавок і може бути до 60% більш економічно вигідним, ніж традиційне моторне паливо, таке як бензин або дизель.

Широке застосування метан отримав за рахунок своїх унікальних якостей як моторного палива – це постійне октанове число 110-120, а також чистоти. Тому метан є преміальним видом палива будь-якого двигуна внутрішнього згоряння.